ראומטולוגיה

ראומטולוג ילדים: טיפול בתסמונת פאפה

תסמונת פאפה היא תסמונת המאובחנת אצל ראומטולוג ילדים. מאפייני התסמונת הם התקפים חוזרים של חום, דלקת בלוע, הגדלת בלוטות הלימפה, כיבים בחלל הפה ,וכן כאבי ושלשולים. כאמור,לא כל התסמינים חייבים להופיע בהתקף, אך חום ודלקת בלוע הינם תסמינים שמופיעים תמיד. ההתקף נמשך ימים בודדים. היות ומחלה לא עשויה לגרום לנזק בעתיד, החלטה על טיפול תתקבל בשיתוף ההורים והרופא המטפל. בהתאם למקרה ראומטולוג ילדים ימליץ על טיפול קונבנציונלי או טיפול חריף יותר. טיפול קונבנציונלי כולל מנה של סטרואידים.

ראומטולוג מומחה

מהי ראומטולוגיה

ראומטולוגיה הינה ענף בתחום הרפואה העוסקת בתחום רפואה פנימית ורפואת ילדים.רופאים מומחים בתחום עוסקים בחקר מחלות בהן מעורבים מפרקי הגוף למשל, גידים,שרירים או רקמות.מחלות מסוג זה כוללות בין השאר מחלות דלקתיות1. מחלות בהן מעורבים מפרקים.2.מחלות הנגרמות כתוצאה מחילוף חומרים בגוף. רופאים יכולים להעשיר את הידע שלהם על ידי צפייה בשיעורים של בית הספר לריאומטולוגיה באינטרנט.

הקמת בית הספר הייתה יוזמה של האיגוד הישראלי לריאומטולוגיה, כאשר תוכנית הלימודים נבנתה מתוך התחשבות ברצון הרופא להעשיר את הידע שלו בתחום,וכן ביכולת לעקוב אחרי החולים. התוכנית מציעה לרופאים השתתפות במספר שיעורים הכוללים הרצאות של רופאים מובילים בענף ראומטולוגיה. לאחר ההרצאות הרופאים נבחנים על הנושאים השונים. הצלחה במבחן מקנה להם תעודה על השתתפות בקורס. מתכנני הקורס ראו חשיבות רבה במעורבות הסטודנטים באינטרנט, לכן עומד לרשות הסטודנטים פורום בו הם יכולים לשאול שאלות ולקבל תשובות מצוות המומחים של בית הספר.