סרטן המעי הגס תסמינים

סרטן המעי הגס נחשב למחלה שכיחה שפוגעת בנשים ובגברים מעל לגיל 50. סיכויי ההחלמה מהמחלה נקבעים לפי השלב בו נמצאת המחלה. לפיכך, יש חשיבות לגילוי מוקדם של המחלה. סרטן המעי הגס תסמינים שונים למחלה:

  • גיל: ככל שעולה הגיל כך עולה השכיחות לחלות בסרטן המעי הגס.
  • רקע משפחתי: ישנם מצבים בהם הגנטיקה אחראית בצורה  מסוימת ליצירת גידולים במעי הגס. כאשר בן משפחה חולה בסרטן מעי הגס, קיים סיכוי להתפתחות המחלה.
  • התפתחות דלקת מעי: כאשר מתפתחת דלקת מעי כרונית כמו מחלת קרוהן, מומלץ להגיע לבדיקה על מנת לבצע גילוי מוקדם של סרטן המעי הגס.

ישנן מספר בדיקות לגילוי המחלה כאשר רופאים ממליצים על בדיקת קולונוסקופיה כבדיקה המדויקת ביותר לגילוי סרטן המעי הגס. יומיים לפני הבדיקה יש לבצע הכנות שונות כמו ריקון המעיים, כך שתתאפשר הסתכלות טובה יותר. כמו כן, לפני הבדיקה אסור לאכול מזון הכולל סיבים. ביום הבדיקה  נוטלים חומר משלשל שמטרתו לרוקן את המעי. בדיקת קולונוסקופיה מתבצעת בהרדמה חלקית, כך לא נגרם למטופלים נזק.

 גסטרואנטרולוג במרכז

גסטרואנטרולוגיה היא תחום נוסף מבין תחומי הרפואה הרבים והיא עוסקת בתחום מערכת העיכול. לרופא המטפל בתחום מחלות המעיים קוראים גסטרואנטרולוג. אף אחד לא מעוניין להגיע ליום בו הוא יזדקק לשירותיו של גסטרואנטרולוג, אך במידה ויגיע היום סביר להניח שתהיו מעוניינים לבחור גסטרואנטרולוג מקצועי.

באזור המרכז ישנם רופאים רבים העוסקים בתחום מערכות העיכול,לכן חשוב לבצע סקר על מנת לבחור את הרופא הטוב ביותר. חשוב למצוא גסטרואנטרולוג מקצועי שיקדיש לכם זמן, ייקח מכם היסטוריה רפואית מלאה ויסביר לכם איזה בדיקות הוא עומד לבצע.

מכון גסטרואנטרולוגיה:טיפול בתחום מערכת העיכול   

מכון גסטרואנטרולוגיה מרכז את כל ההתייחסות למטופלים בתחום מערכת העיכול. מכון גסטרואנטרולגיה מציע שירותי אבחון וטיפול במחלות גסטרואנטרולוגיות. במכון גסטרואנטרולוגיה מועסקים רופאים המתמחים בתחום מערכת העיכול. הרופאים מבצעים בדיקות שונות של מערכת העיכול למשל, קולונוסקופיה, חוקן.