סרטן המעי הגס

מהם הכלים לאבחון סרטן המעי הגס

סרטן המעי הגס נחשב למחלה הפוגעת בגברים ונשים בסביבות גיל 50. בשנים האחרונות אודות להתפתחות הרפואה המודרנית, מבוצעות בדיקות רבות לגילוי מוקדם של סרטן המעי הגס. ישנם כלים שונים לאבחון סרטן המעי הגס:1. קולנוסקופיה: קלונוסקופיה נחשבת לבדיקה המדויקת ביותר. הבדיקה מאפשרת הסתכלות מעמיקה על המעי. במהלך הבדיקה הרופא מחדיר צינור הכולל מצלמה קטנה דרך פי הטבעת, דרכו אפשר לראות את המעי בצורה טובה.2. בדיקת חוקן בריום- הבדיקה כוללת סדרה של צילומי רנטגן. הצילומים מתבצעים  לאחר החדרת חומר ניגודי בשם בריום המוחדר דרך פי הטבעת באמצעות חוקן.

חשוב לבדוק תסמינים של סרטן המעי הגס בהקדם

תפקידו של גסטרואנטרולוג ילדים

אף הורה לא מעוניין לראות את ילדו סובל. ילדים סובלים מבעיות עיכול ורגישות במעיים עשויים לפתח מחלות שונות. בשונה ממבוגרים שכל מערכות גופם התפתחו, מערכות גופם של ילדים טרם התפתחו, דבר שעשוי להשפיע על עוצמת הכאב שלהם.

במידה ומתעורר בכם חשד כי ילדכם סובל מבעיות במערכת העיכול המפריעות לתפקוד, יש צורך לפנות לרופא מומחה. גסטרואנטרולוגיה ילדים יוכל לאבחן ולמנוע מחלות שונות כמו מחלות כבד אצל ילדים.

סרטן המעי הגס סימפטומים

מחלת סרטן המעי הגס נחשבת לגורם התמותה השני בקרב אנשים הסובלים ממחלות סרטן. סרטן המעי הגס הינו סרטן המתפתח באיטיות ורוב המקרים מתגלה אצל אנשים מעל לגיל 50. סרטן המעי הגס סימפטומים שונים למשל, דימום דרך פי הטבעת, שינוי בהרגלי היציאות כלומר עצירות הולכת ומתגברת או הופעת שלשולים חדשים.