מחלות דרכי העיכול – דרך אבחון

מחלות דרכי העיכול הן מחלות נפוצות ביותר. רוב בני האדם סובלים ממגפה כמו למשל, נפיחות בבטן, צרבות, בחילות. ישנם אנשים שמשוכנעים כי מדובר בהפרעה שאין צורך לטפל בה, אך ההפך הוא הנכון. בדרך כלל מחלות דרכי העיכול מגיעות כתוצאה מאכילת מזונות לא מתאימים לגוף.

מחלות דרכי העיכול עשויות להפריע לשגרת החיים של אנשים למשל, צרבת עשויה לגרום ללחץ באזור הלב. מחלות דרכי העיכול ניתנות לאבחון באמצעות מכשיר אנדוסקופ הדומה לצינור, אשר מעניק לרופא ראייה על המעיים.

מחלות דרכי העיכול

בדיקת  גסטרו: מה מרגישים אחרי הבדיקה

בדיקת גסטרו היא בדיקה שנועדה לאתר מחלות במעיים. הבדיקה מתבצעת באמצעות מכשיר אנדוסקופ  שמעניק לרופא התבוננות מעמיקה על המעיים. לפני הבדיקה הרופא מזריק למטופל חומר מטשטש, אשר גורם לכך שהמטופל לא ירגיש דבר במהלך הבדיקה.

בסיום בדיקת גסטרו עדיין מרגישים את תחושה הגורמת לטשטוש ומלווה בעייפות וחולשה. יש מטופלים שירגישו מצוין בסיום הבדיקה, אחרים ירגישו לא טוב מספר שעות לאחר הבדיקה.

גסטרואנטרולוגיה: דרכים נוספות לאתר מחלות מעיים  

גסטרואנטרולוגיה היא ענף בתחום הרפואה העוסק במחלות מעיים. הבדיקה המקובלת לאיתור מחלות מעיים היא קולונוסקופיה – בדיקה המאפשרת הסתכלות על המעיים. בדיקת גסטרוסקופיה היא הבדיקה המומלצת ביותר, היות והיא בדיקה באמצעותה ניתן להסתכל על המעיים בצורה טובה.

בשנים האחרונות בעקבות התפתחות התחום ניתן לבצע בדיקות שונות לאיתור מחלות במעיים ולא רק בדיקת קולונוסקופיה למשל, בליעת קפסולה המשדרת תמונות הקולטות את המצב במעי. כדי לבצע את הבדיקה המטופל צריך להיות מעל 12 שנים.