גסטרואנטרולוג מומחה

אילו בדיקות מבצע גסטרואנטרולוג

גסטרואנטרולוג הוא רופא מומחה בתחום מחלות הקיבה. לצורך איתור מחלות בקיבה הוא מבצע מספר בדיקות. 1: גסטרוקופיה – בדיקה במהלכה מחדירים צינורית לפיו של המטופל ועל ידי כך ניתן לזהות מחלות במערכת העיכול העליונה. 2. קולונוסקופיה: מדובר בבדיקה שמטרתה לאתר מחלות במערכת העיכול התחתונה. במהלך הבדיקה מוחדרת מצלמה לפי הטבעת דרכה הרופא יכול לראות את המעי.

גסטרואנטרולוגים מומחים

בדיקת גסטרו – איזה הרדמה ישתמש הרופא

בדיקת גסטרו היא בדיקה המבוצעת בהרדמה חלקית.ההרדמה מבוצעת באמצעות זריקה לווריד. פעולת הטשטוש פועלת במהירות, ומאפשרת למטופל לישון בשקט. רוב החולים מתארים את הבדיקה כלא נעימה, אך ברוב המקרים הם ישנים בזמן ביצוע הבדיקה. ברוב המקרים מטופלים לא ירגישו דבר בעת הבדיקה, אך במקרה של מטופלים שחשים חרדה, תהיה אפשרות לבצע את הבדיקה בהרדמה כללית.

מה כוללות ההכנות לבדיקת גסטרו? הבדיקה נמשכת בממוצע כ10 דקות. במסגרת ההכנות לבדיקה יש להביא מסמכים או תוצאות של בדיקות קודמות. במידה ואתם נוטלים תרופות, יש להפסיק את נטילת התרופה שלושה ימים לפני הבדיקה.

אילו שינויים בצואה מעידים על התפתחות סרטן מעי הגס

שינוים בצואה אינם מעידים בהכרח על התפתחות סרטן המעי הגס. כאשר השינויים בצואה מופיעים ללא סימני הקלה, כדאי להתייעץ עם רופא המשפחה לקבלת טיפול מקיף. ישנם שינויים שמתרחשים הגוף ומאפיינים את סרטן מעי הגס: 1. שינויים הכוללים עצירות כרונית או לחילופין עצירות כרונית. 2. צורך להתרוקן בהקדם האפשרי.