גסטרואנטרולוגיה

מהי גסטרואנטרולוגיה

מהי גסטרואנטרולוגיה

גסטרואנטרולוגיה הינו תחום ברפואה העוסק במחלות הקיבה, המעי הגס. חולים החושדים כי נדבקו במחלות קיבה פונים לקבלת מידע רפואי מרופא מומחה בתחום. גסטרואנטרולוג  מבצע בדיקה באזור הבטן, כאשר במקרים מסוימים הוא יבחר לבצע גם בדיקה רקטלית (בדיקה הבוחנת את הימצאותם של טחורים).

כיצד למצוא רופא גסטרו מומלץ

ישנם רופאים רבים העוסקים בתחום, אך כאשר מדובר בחיים שלכם כדאי לבחור את הרופא הטוב ביותר. גסטרואנטולוג מומחה ובעל ניסיון עשיר בתחום יאבחן ויטפל בבעיות במערכת הקיבה, תוך שימוש בציוד רפואי מקצועי. בנוסף, רופא מקצועי לא נמדד רק בידע הרפואי ושימוש במכשירים חדשים, אלא גם ביחס מקצועי לחולים. גסטרואנטרולוג מקצועי שמבין את החולים, מסביר להם בדיוק את השלבים של הבדיקה יכול לסייע להם ולהפחית את החרדה. בבחירת רופא גסטרו מומלץ להקפיד על שילוב שני הפרמטרים שיובילו לקבלת טיפול מקצועי.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

סרטן המעי הגס – גורמים להתפרצות המחלה

המעי הגס נמצא בין המעי הדק לפי הטבעת, כאשר תפקידו הוא לספוג את המים והמלחים של מזון לא מעוכל בגוף. אולם, הסיבה הרשמית להתפרצות סרטן המעי הגס איננה ידועה, אך קיימים מספר גורמים שעשויים להשפיע על התפרצות המחלה למשל, תזונה לקויה, היסטוריה משפחתית, עישון ואלכוהול. חולים במחלת המעי הגס ירגישו שינויים בפעולת המעיים ולעתים דימום מפי הטבעת.

בדיקות אבחון לגילוי סרטן המעי הגס

במידה ויש שינוי בפעולת המעיים המעידה על התפרצות המחלה, מומלץ לגשת לרופא מומחה בתחום. הרופא יפנה אתכם לבדיקות שונות.

1. בדיקת דם סמוי בצואה: את הבדיקה מבצעים בבית ומביאים את התוצאות למעבדה. בעזרת המעבדה ניתן לגלות גידול סרטני זעיר. בבדיקות מעבדה ניתן לגלות שרידי דם בצואה.

2. בדיקת קולונוסקופיה: מדובר בבדיקה פולשנית, אך מדויקת יותר. במהלך הבדיקה מוחדרת צינורית למעיים, כאשר בקצה יש מצלמה המאפשרת לרופא לבחון בצורה טובה את חלל המעי.