מה קורה בסיום בדיקת גסטרו

בדיקת גסטרו עושים עם המומחים

בדיקת גסטרו היא בדיקה שמטרתה לאתר מחלות במעיים. בדיקת גסטרו מאפשרת התבוננות ישירה על האיברים של מערכת העיכול. בדיקת גסטרו מתבצעת באמצעות החדרת צינור דק וגמיש הכולל מצלמה קטנה המאפשרת לרופא להתבונן במעיים. בסיום הבדיקה המטופל מגיע לחדר התאוששות עד לסיום השפעת התרופות. בסיום ההשפעה של ההרדמה, בדרך כלל בתום חצי שעה ניתן לשתות, ואחר כך לאכול ארוחה קלה. במהלך הבדיקה המטופל צפוי להרגיש תחושת אי נוחות כתוצאה מניפוח הבטן, דבר שיעלם לאחר הבדיקה. לפני השחרור הרופא ימסור למטופל את תוצאות הבדיקה, וכן הוראות מפורטות להמשך הטיפול.

 גסטרואנטרולוגיה: טיפול באמצעות ציור

גסטרואנטרולוגיה היא ענף נוסף בתחום הרפואה העוסק בתחום מערכת העיכול. הרפואה הקונבנציונלית מציעה שיטות טיפול שונות כגון, קלונוסקופיה או חוקן. אולם, הרפואה המשלימה מציעה שיטות טיפול אחרות להתמודד עם מחלות מעיים. אחת השיטות הפופולאריות ביותר היא טיפול באמצעות ציור. טיפול באמצעות ציור מאפשר למטופלים לבטא את רגשותיהם. רופאי גסטרו רואים את המטפלים דרך הבדיקות השונות, אך הציורים מאפשרים לרופאים לראות את החולים ממבט אחר.

כיצד להתכונן לפגישה עם  גסטרואנטרולוג

פגישה עם גסטרואנטרולוג היא סיטואציה מלחיצה למדי. במהלכה הרופא עתיד למסור לכם פרטים אודות מצבכם. כמי שלא סיימו  בית ספר לרפואה, אתם עשויים  להיתקל במושגים שונים במהלך הפגישה עם הרופא. לכן, כדאי להשתמש בשירותי האינטרנט ולערוך מחקר על שיטות הטיפול השונות,זאת כדי להגיע לרופא מוכנים.

לפגישה עם הרופא יש להביא את כל המסמכים הדרושים והבדיקות שעברתם לפני הפגישה. כמו כן, כדאי להכין רשימה של כל הסימפטומים שאתם נתקלים בהם. בנוסף, יש להכין רשימה מפורטת של התרופות שאתם נוטלים וליידע את הרופא. היות ומדובר בסיטואציה רגישה, כדאי להגיע לפגישה עם חבר טוב או קרוב משפחה.