בדיקת קולונוסקופיה

מהי בדיקת קולונוסקופיה ויראלית

הסובלים מבעיות במערכת העיכול נדרשים לבצע בדיקת קולונסוקופיה לאיתור בעיות במעיים. כיום ישנן מספר סוגים של בדיקות קלונוסקופיה. האחת בדיקת קלונוסקופיה כלומר, בדיקה בה אפשר  לראות את המעי הגס באמצעות החדרה של צינור קולונוסקופ למעיים, כאשר הבדיקה מתבצעת בהרדמה חלקית.

לעומת זאת, בדיקת קולונוסקופיה ויראלית היא בדיקה בה מתבצעת הערכה של המעי הגס ללא החדרה של צינור קולונוסקופ למעי. בדיקת קלונוסקופיה ויראלית היא בדיקה במהלכה הרופא עושה שימוש בסורק ct, על מנת ליצור תמונות של המעי הגס. בדומה לבדיקת קלונוסקופיה, גם בבדיקה זו מתבצעת סריקה של המעי הגס. אולם, כאשר מתגלה נגע בבדיקה, לא קיימת אפשרות להסירו בבדיקה זו אלא בבדיקת קלונוסקופיה רגילה.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

גסטרואנטרולוגיה ותזונה בריאה

קיים קשר הדוק בין תחום גסטרו אונטולוגיה לאורח חיים בריא. מערכת העיכול היא דבר מרתק, היות ולכל אחד יכול להיות פתרון אחר לאותה הבעיה. מומחים בתחום גסטרוסקופיה מתאימים את הטיפול בהתאם למטופלים ומפנים אותם ליצירת תפריט ייחודי שמתאים להם. בגלל שמדובר בשיתוף פעולה בין מטופלים ורופאים מומחים, יש צורך בשיתוף פעולה. טיפול תזונתי מתאים עשוי  להביא לשיפור איכותי בחייהם של מטופלים.

 הכנה לקולונוסקופיה ויראלית

קלונוסקופיה ויראלית היא בדיקה המשלבת בין קלונוסקופיה ו-ct. הבדיקה מבוססת על קרינה רנטגן באמצעותה ניתן לקבל תמונה על המעי הגס. בסיום הבדיקה הרופא יכול להפיק תמונות של המעי הגס. הכנה לקולונוסקופיה ויראלית דורשת מהמטופל לעבור לתפריט דיאטה מיוחד כמה ימים לפני הבדיקה הכולל: מוצרי לחם, מוצרי חלב, ביצים, מרק ודגים. כמו כן, יש ליטול חומר משלשל.