בדיקת גסטרוסקופיה

גסטרוסקופיה – האם חייבים טשטוש

סובלים מכאבים בלתי נסבלים בחזה או במערכת העיכול? בדיקת גסטרוסקופיה היא הפתרון. בדיקת גסטרוסקופיה היא בדיקה במהלכה הרופא בוחן את הוושט והקיבה באמצעות מכשיר בשם אנדוסקופ. מכשיר הדומה בצורתו לצינור שעליו מותקנת מצלמה קטנה, המאפשרת לרופא לזהות בעיות כמו למשל, כיב קיבה או דלקת בוושט. בעת ביצוע הבדיקה הרופא משתמש בחומר הרדמה המוזרק לווריד, על מנת למנוע מהמטופל כאב בזמן הבדיקה.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

השפעת ההרדמה על הגוף חולפת תוך זמן קצר. במהלך הבדיקה הרופא עושה שימוש בשיטות טשטוש שונות קלות למשל, התזת ספריי שמרדים את המקום. התרסיס גורם לתחושת אי נוחות שחולפת תוך מספר דקות. רמת הסיכון תלויה בכמות המוזרק, וכן בתגובה של הנבדק. ישנם אנשים החוששים מהבדיקה ומעוניינים לבצע אותה בהרדמה מלאה.

יתרונותיה של בדיקת גסטרו

בדיקת גסטרו המתבצעת באמצעות מכשיר אנדוסקופ מאפשרת התבוננות במעי בצורה טובה יותר בהשוואה לצילום רנטגן של מערכת העיכול. בדיקת גסטרו מאפשרת לאבחן גידולים ממאירים ולקחת ביופסיה המאפשרת להבחין בין גידול מאיר לגידול שפיר. בדיקת גסטרו מתבצעת כאשר החולה מתלונן על כאבים או תחושת אי נוחות בבטן. מקורה של הבדיקה היא זיהוי ואבחון מחלות במערכת העיכול התחתונה.

איזה פעולות מבצע גסטרואנטרולוג

תחום הגסטרואנטרולוגיה עבר שינוי בשנים האחרונות. גסטרואנטרולוג מתמחה כיום במגוון בדיקות מורכבות ומתקדמות לטיפול במחלות שונות כמו קרוהן או כיב קיבה. בין השאר, מבצע סטרואנטרולוג בדיקה באמצעות מכשיר אנדוסקופ הבוחן את מערכת העיכול העליונה.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.