אנדוקרינולוגיה

אנדוקרינולוג ומחלת הסוכרת

גילוי מחלת הסוכרת עשוי לעורר שאלות רבות בקרב מבוגרים או ילדים. בעת גילוי המחלה מטופלים רבים מעוניינים ברופא שילווה אותם בשלביה הראשונים של המחלה. רופא מומחה יוכל לענות על כל השאלות המטרידות. תחום העיסוק של אנדוקרינולוג הוא טיפול בהפרעות הורמונאליות למשל, מחלות של בלוטת התריס, סוכרת, יתר לחץ דם, שיעור יתר ואקנה. במסגרת תפקידו אנדוקרינולוג עורך בדיקות דם, בדיקות שתן, וכן בדיקות נוספות. חולים במחלת הסוכרת מגיעים למשרדו של אנדוקרינולוג המטפל אך ורק בסוכרת, היות ואנדוקרינולוגיה כוללת תחומים רבים, חלק מהתחומים הם טיפול של קרדיולוג אשר בודק את תקינות כלי הדם.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

לעתים רופאים העוסקים בריפוי מחלת הסוכרת משתתפים במחקרים שונים הנערכים באוניברסיטאות. אנדוקרינולוג מומחה בטיפול בסוכרת  יכול להקדיש את כל זמנו לטיפול בבני המשפחה ולהעניק לחולה טיפול על מנת למנוע סיבוכים אפשריים. בשלבים הראשונים של המחלה החולה יהיה מעוניין לשאול שאלות על המחלה ודרכי הטיפול. רופא מומחה בתחום יכול לסייע לחולה ולהמליץ לו על תזונה נכונה ופעילות גופנית לשיפור מצבו.

כיצד למצוא מומחה בענף אנדוקרינולוגיה

אנדוקרינולוגיה היא ענף ברפואה , העוסק בתפקודי ההורמונים ובהפרעות המגוונות , הנובעות עודף בהורמונים מסוימים או מחסור בהם. שיבוש בתפקודי ההורמונים עשוי להביא למחלות רבות ושינוי באורח החיים של האדם. טיפול במחלות אנדוקרינולוגיות תלוי בסוג המחלה,שכן ישנן מחלות נגרמות כתוצאה ממחלות אחרות.

רופאים העוסקים בענף אנדוקרינולוגיה מציעים טיפולים שונים: ניתוחים להסרת גידולים,טיפולי סוכרת, טיפולים הורמונאליים. חולים רבים חוששים מפני טיפול אצל רופאים שאינם מומחים בענף. לכן, משרד הבריאות מעמיד לרשות האוכלוסייה אתר אשר בו ניתן לבדוק האם הרופא אכן מומחה בענף אנדוקרינולוגיה.